Paramotorvlieger mag vaker stijgen en landen
SPRANG-CAPELLE
Veel verandering zal er niet te zien zijn, maar toch is het bijzonder. De provincie Noord-Brabant wil voor het eerst een luchthavenregeling verstrekken voor een bedrijf voor paramotorvliegers, waardoor je hangend aan een valscherm en een propeller op de rug al zwevend door de lucht kunt.
Het bedrijf, Erik Chute Store uit Sprang-Capelle, krijgt de mogelijkheid vaker op te stijgen en te landen vanaf twee weilanden bij de Overdiepse Polder, maar zegt daar geen gebruik van te willen maken. Eerder vloog het bedrijf ook al, maar viel het onder een andere regeling.
Het gaat om twee weilanden: aan de Poolseweg in Waspik en de Sasweg in Sprang-Capelle. Het bedrijf mag met de vergunning per weiland 462 keer per jaar starten. Maar met een luchthavenvergunning is hij vooral minder tijd kwijt aan administratie. Voorheen moest hij elke vliegbeurt 24 uur van tevoren bij de provincie melden.
Voor het gebruik van de weilanden heeft Van Tol al toestemming van de boeren. Er worden geen gebouwen opgericht. Het enige dat Van Tol nodig heeft is een vlak stuk grasland.
Hoe vaak vlieg jij nu op een jaar?
Dacht dat je die kerktorentjes daar wel al beu was..
